TATAREK Beach Volleyball Team - Sezon 2016

Jesteśmy bardzo dumni z działań wykraczających poza normalny profil naszej działalności. Jako jedni z pierwszych w kraju włączyliśmy się czynnie w propagowanie siatkówki plażowej i stworzyliśmy pierwszy profesjonalny team siatkówki plażowej kobiet, znany jako "TATAREK TEAM". Nasze pary od początku istnienia nieustannie plasują się w ścisłej czołówce krajowej, ale także swoją obecność bardzo mocno zaakcentowały na turniejach europejskich jak również światowych. Zawodniczki występujące w naszych barwach od lat stanowią główny filar reprezentacji Polski w siatkówce plażowej juniorek i seniorek. Potwierdzeniem osiągnięć naszego teamu jest bogata kolekcja pucharów i medali z największych imprez krajowych i międzynarodowych, zdobiących na stałe nasze biuro handlowe.

Karkonoski Pensjonat Lawendowe Wzgórze już po raz ósmy gościł towarzyski turniej kobiecej siatkówki plażowej o miano "Królowej Plaży". W rodzinnej i ciepłej atmosferze, ale jak najbardziej w duchu sportowej rywalizacji, ponownie "Królową Plaży" została Martyna Wardak!

Losy zaszczytnego tytułu ważyły się dosłownie do ostatniej piłki...

Dobry początek tygodnia dla Tatarek CebitGroup Team!

Bardzo dobre wiadomości napłynęły do nas podczas tego długiego weekendu. Drużyna Tatarek CebitGroup Team, w składzie: Natalia Gruszczyńska, Agnieszka Adamek okazała się najlepsza w finałowym turnieju Grand Prix Wielkopolski w siatkówce plażowej!

Pierwsze dwie porażki od ponad  dwóch miesięcy (!), ale pasjonujące pojedynku, a w efekcie, srebrne medale dla  Kasi Kociołek i Martyny Wardak (Tatarek Orlen CebitGroup Team) oraz brązowe krążki dla Natali Gruszczyńskiej oraz Agnieszki Adamek (Tatarek CebitGroup Team) - tak w skrócie prezentuje się dorobek naszych dziewczyn w IV Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet (ostatnim turnieju eliminacji MP - dop. autor).

"Tak mocno obsadzonych zawodów chyba jeszcze w Kozienicach nie było!" - takim słowami lokalna prasa zapowiada weekendowe zmagania w IV Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet (ostatnikm turnieju eliminacji MP - dop. autor). Jednymi z faworytek będą liderki tegorocznego rankingu PZPS, czyli Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak (Tatarek Orlen CebitGroup Team).

Katarzyna Kociołek po raz trzeci wygrała w tym sezonie na Plaży Open. Tym razem ponownie w parze z Martyną Wardak. Wśród panów drugi raz w tym sezonie triumfowali Marcin Ociepski i Piotr Łukasik.

Drugie zawody cyklu "Plaża Open" 2016, na kąpielisku "Ruda" w Rybniku, zakończyły się podwójnym podium drużyn Tatarek CebitGroup. Turniej kobiet wygrała, bardzo pewnie, para - Katarzyna Kociołek i Magdalena Saad, które (uwaga!) nie przegrały żadnego meczu, a w finale pokonały Agnieszkę Wołoszyn z Aleksandrą Zdon.

Magdalena Saad została wybrana najlepszą zawodniczką śląskiego turnieju.

"Mam nadzieję, że utrzymamy ten poziom do końca sezonu" - skomentowała krótko na konferencji prasowej po zakończeniu turnieju Plaża Open w Gdańsku,  Martyna Wardak (Tatarek Orlen Cebitgroup Team)

 "Był to nasz drugi polski turniej w tym roku" - podkreśliła nasza zawodniczka. Po chwili dodając:  "Również drugie zwycięstwo, myślę więc, że nasze wspólne występy to dobre połączenie i mam nadzieję, że utrzymamy ten poziom do końca sezonu"

My też mamy taką nadzieję i mocno trzymamy kciuki!

Inauguracyjny turniej w Gdańsku, mimo załamania pogody, zakończył się sukcesem. Zwycięzcami Plaży Open na Letnim Stadionie PGE zostały Martyna Wardak z Katarzyną Kociołek (Tatarek Orlen Cebitgroup Team) i Marcin Ociepski z Piotrem Łukasikiem w zmaganiach mężczyzn.

Już w piątek, tj. 1 lipca, na plaży Brzeźno przy molo, rozpocznie się tegoroczny cykl Plaży Open 2016. Projekt "Plaża Open" został zapoczątkowany jeszcze w 2008 roku w Cieszynie. Dziś ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział nasi najlepsi siatkarze, jak siatkarki plażowe. Tegoroczny turniej zagości w pięciu miastach w różnych częściach kraju.