Nowoczesne instalacje grzewcze wykorzystujące kominki i piece do ogrzewania powierzchni mieszkalnych ewoluują w ostatnich czasach w niesamowitym tempie. Producenci nieustannie modyfikują paleniska i systemy ogrzewania pod kątem jak najefektywniejszego wykorzystania opału. Jednak sam ogień od wieków jest bardzo trudnym do okiełznania żywiołem i wymaga od użytkownika sporej wiedzy i zaangażowania czasu. Każdy z resztą kto stosuje tego typu ogrzewanie, doskonale wie ile zobowiązań ciąży na samym użytkowniku. Ile wysiłku wymaga zapewnienie odpowiedniej regulacji, tak by osiągnąć wymagane parametry palenia i ekonomicznie zarządzać pracą kominka.
Aby podnieść komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a także sprawność kominka – firma TATAREK opracowuje coraz to nowsze rozwiązania w formie elektronicznych optymalizatorów spalania (EOS), pozwalające na zapewnienie optymalnych warunków pracy paleniska pod kątem temperatur jakie użytkownik pragnie uzyskać w ogrzewanych pomieszczeniach. Głównym zadaniem tego typu regulatorów jest zoptymalizowanie procesu spalania pod kątem indywidualnej instalacji grzewczej jak i wydłużenie procesu palenia drewna co gwarantuje dłuższe przekazywanie ciepła do pomieszczeń oraz oszczędności w złużyciu opału nawet do 30% w skali roku.

Regulator RT-18 VETRO OS  to najwydajniejszy optymalizator spalania do obsługi palenisk zduńskich i wkładów kominkowych zasilających masy akumulacyjne. Oprogramowanie pozwala również na obsługę układu wodnego, jednak wymagany jest wówczas zakup dodatkowych dedykowanych czujników wody (RT-18 VERTO OS/GX). Regulator ten zapewnia obsługę urządzeń zewnętrznych, takich jak :aparat wentylacyjny, rekuperator, wyciąg kominowy czy napęd klapy masy akumulacyjnej.

RP-01 - Manualny sterownik przepustnicy powietrza do kominka, to najprostsze rozwiązanie pozwalające na zdalne sterowanie pracą przepustnicy dostarczającej powietrze do procesu spalania. Sterownik RP-01 jest podstawowym rodzajem regulacji do wszelkiego rodzaju palenisk do których powietrze niezbędne do procesu spalania dostarczane jest za pośrednictwem kanału doprowadzającego. Pozwala na ingerencję w przebieg procesu spalania za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania z każdego miejsca w którym posiada on zasięg komunikacyjny z modułem sterującym.

RT-08OM Grafik - Optymalizator Mocy kominka

RT-08OM GRAFIK - Optymalizator Mocy kominka - jest to urządzenie przeznaczone do obsługi konwencjonalnych piecy, wkładów kominkowych wyposażonych w kanał doprowadzający powietrze do komory spalania. Zadaniem regulatora jest zoptymalizowanie pracy paleniska pod kątem uzyskiwanej mocy i stabilizacja jego pracy na wymaganym w danej chwili przez użytkownika poziomie temperatury. Proces ten jest realizowany za pośrednictwem przepustnicy płynnie regulującej dopływ powietrza do komory spalania.

RT-08OS GRAFIK - Optymalizator procesu spalania z wyświetlaczem graficznym - jest to urządzenie przeznaczone do obsługi piecy zduńskich, wkładów kominkowych z akumulacją ciepła jak i tradycyjnych wkładów kominkowych wyposażonych w bezpośredni dopływ powietrza do komory spalania.

RT-08OS GRAFIK II - Optymalizator procesu spalania z wyświetlaczem graficznym - jest to urządzenie przeznaczone do obsługi piecy zduńskich, wkładów kominkowych z akumulacją ciepła jak i tradycyjnych wkładów kominkowych wyposażonych w bezpośredni dopływ powietrza do komory spalania.

RT-08OM - Optymalizator Mocy kominka

RT-08OM - Optymalizator Mocy kominka - jest to urządzenie przeznaczone do obsługi konwencjonalnych piecy, wkładów kominkowych wyposażonych w kanał doprowadzający powietrze do komory spalania. Zadaniem sterownika jest zoptymalizowanie pracy paleniska pod kątem uzyskiwanej mocy i stabilizacja jego pracy na wymaganym w danej chwili przez użytkownika poziomie temperatury. Proces ten jest realizowany za pośrednictwem przepustnicy płynnie regulującej dopływ powietrza do komory spalania.

RT-08OS - Optymalizator procesu spalania - jest to urządzenie przeznaczone do obsługi piecy zduńskich, wkładów kominkowych z akumulacją ciepła jak i tradycyjnych wkładów kominkowych wyposażonych w bezpośredni dopływ powietrza do komory spalania.