Sterowniki do kotłów zasypowych oraz sterowniki do kotłów automatycznych z podajnikiem retortowym lub palnikiem pelletowym.

W naszej ofercie znajdują się urządzenia sterujące do kotłów zasypowych zarządzające dmuchawą i pompą podłączoną do pieca CO. Sterowniki tego typu mają za zadanie regulować dmuchawą w taki sposób aby utrzymać zadaną temperaturę na kotle jednocześnie włączają i wyłączają pompę CO według indywidualnych nastaw temperatur. Sterowniki do kotłów miałowych i zasypowych mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, które mogą być wykorzystywane przy podłączeniu dodatkowych urządzeń typu pompa CWU, termostat pokojowy, zawór mieszający. Posiadają wyświetlacz, na którym pokazywana jest temperatura czy moc z jaką pracuje dmuchawa.

Sterowniki dedykowane do kotłów z podajnikiem mają głównie za zadanie sterowanie pracą podajnika - dozowanie odpowiedniej ilości opału, regulację czasu przerw między podawaniem oraz czasu przedmuchów. Sterowniki tego typu są bardzo rozbudowane i dają możliwość podłączenia wielu dodatkowych urządzeń odpowiedzialnych za właściwą pracę kotła. Standardowy sterownik do pieca z podajnikiem steruje pracą dmuchawy, pompy CO i CWU oraz pracą podajnika. Wersje rozszerzone posiadają możliwość podłączenia dodatkowych pomp oraz zaworów mieszających, termostatu pokojowego i czujnika pogodowego. Sterowniki te wyposażone są w duży, czytelny wyświetlacz. Dzięki zastosowaniu sterowników naszej produkcji można całkowicie zautomatyzować proces podawania paliwa oraz zoptymalizować cały proces palenia co zaowocuje dużą oszczędnością w zużyciu paliwa.

Wszytskie nasze sterowniki posiadają algorytm PID dzięki czemu znacznie ułatwiają kontrolę nad procesem spalania i poprawiają płynność pracy kotła.

RT-09 PID - Sterownik przystosowany do obsługi kotłów automatycznych na paliwa stałe wyposażonych w retortowy (ślimakowy) podajnik paliwa, w którym przez zmianę cykli podawania paliwa oraz płynną regulację dmuchawy, zmienia się temperatura kotła. Zaawansowany algorytm pracy "TATAREK PID" umożliwia pracę z automatyczną modulacją mocy kotła - wytwarzana jest taka ilość ciepła, na jaką jest zapotrzebowanie. Dzięki temu proces spalania jest równomierny (nie ma gwałtownych zmian temperatury w komorze spalania i kominie), bardziej efektywny i gwarantujący dłuższą żywotność instalacji grzewczej. Sterownik RT-09 obsługuje pompę CO oraz CWU z funkcją priorytetu.

RT-04C - Sterownik przystosowany do obsługi kotłów zasypowych na paliwa stałe w zakresie stabilizacji pracy kotła na podstawie pomiaru temperatury wody.
Sterownik RT-04C steruje instalacją centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo stałe, w którym przez płynne sterowanie wydajnością dmuchawy stabilizowana jest temperatura kotła na zadanym przez użytkownika poziomie. Dodatkowo kontrolowana jest praca pompy obiegowej CO. Atutami sterownika RT-04C są przede wszystkim niewielkie gabaryty, solidna konstrukcja, energooszczędność i cena.

RT-04B ADAŚ - Sterownik przystosowany do obsługi kotłów zasypowych na paliwa stałe w zakresie stabilizacji pracy kotła na podstawie pomiaru temperatury wody.
Sterownik kotła RT-04 B ADAŚ steruje instalacją centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo stałe, w którym przez płynne sterowanie wydajnością dmuchawy stabilizowana jest temperatura kotła na zadanym przez użytkownika poziomie. Dodatkowo kontrolowana jest praca pompy obiegowej CO. Zaletą sterownika kotła RT-04 B ADAŚ jest bardzo czytelny i intuicyjny panel sterowania.

RT-02B ANETA - Sterownik przystosowanym do obsługi kotłów zasypowych centralnego ogrzewania na paliwa stałe w zakresie stabilizacji pracy kotła na podstawie pomiaru temperatury wody.

RT-01B ANIA - Sterownik przystosowanym do obsługi kotłów zasypowych centralnego ogrzewania na paliwa stałe w zakresie stabilizacji pracy kotła na podstawie pomiaru temperatury wody.
Sterownik RT-01 B ANIA steruje instalacją centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo stałe, w którym przez płynne sterowanie wydajnością dmuchawy stabilizowana jest temperatura kotła na zadanym przez użytkownika poziomie. Dodatkowo kontrolowana jest praca pompy obiegowej CO oraz pompy CWU z funkcją priorytetu. Zaletą sterownika RT-01 B ANIA jest bardzo czytelny i intuicyjny panel sterowania, możliwość współpracy z termostatem pokojowym oraz wysokie parametry obciążeniowe styków wyjściowych.