ELEKTRONICZNE ULTRADŹWIĘKOWE ODSTRASZACZE KUN, ŁASIC I MAŁYCH GRYZONI

Stosowanie urządzenia jest profilaktyką w kwestii odstraszania łasic, kun i małych gryzoni. Pozwala zmniejszyć ryzyko występowania łasic, kun i małych gryzoni na chronionym obszarze, nie zapewnia zabezpieczenia przed łasicami, kunami i małych gryzoni w 100 % , jak również przed ewentualnymi szkodami które mogę spowodować. Dotyczy to wszystkich dostępnych na rynku stosowanych "repelentów" , chemicznych, elektronicznych etc. Na ich skuteczność wpływa wiele czynników zewnętrznych które mogą powodować ich lepsze lub gorsze działanie. Badania behawioralne gryzoni jasno dowodzą iż w niektórych przypadkach szczególnie w okresie ich prokreacji (płodzenie i rodzenie potomstwa), ich zachowania powodują iż zabezpieczenie jakimkolwiek dostępnym repelentem chronionego obszaru nie przynosi oczekiwanych skutków i rezultatów. Bardzo często jest to instynkt przetrwania spowodowany np. głodem lub innymi zagrożeniami.  

 

 


Urządzenie stosuje się w pojazdach, gdzie występuje napięcie w instalacji elektrycznej 12V DC (OGS-12/GŁOŚNY) .Małe gryzonie (myszy, szczury, etc.) oraz kuny i łasice mogą w pojazdach spowodować znaczne szkody, przegryzając przewody, kable, lub materiały izolacyjne. Urządzenie emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał o zmiennej częstotliwości, która jest nieszkodliwa dla człowieka i zwierząt domowych. Urządzenie należy instalować w strefie silnika, w miejscu gdzie nie będzie bezpośrednio narażone na zachlapanie wodą, lub innymi płynami eksploatacyjnym wykorzystywanymi w pojazdach. Urządzenie instaluje się za pomocą taśmy dwustronnie przylepnej, odpornej na wysokie temperatury dołączonej do zestawu. Miejsce w którym będzie mocowany odstraszacz powinno być oczyszczone i odtłuszczone. Odstraszacz instalować za pomocą przewodów zasilających czerwony (+) czarny (-) bezpośrednio do biegunów akumulatora (zalecane).

 Zasięg działania urządzenia do 2-3 m2.

Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeUrządzenie stosuje się w pojazdach, gdzie występuje napięcie w instalacji elektrycznej 12V DC (OGS-12/CICHY).Małe gryzonie ( myszy, szczury, etc.) oraz kuny i łasice mogą w pojazdach spowodować znaczne szkody, przegryzając przewody, kable, lub materiały izolacyjne. Urządzenie emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał o zmiennej częstotliwości, która jest nieszkodliwa dla człowieka i zwierząt domowych. Urządzenie należy instalować w strefie silnika, w miejscu gdzie nie będzie bezpośrednio narażone na zachlapanie wodą, lub innymi płynami eksploatacyjnym wykorzystywanymi w pojazdach. Urządzenie instaluje się za pomocą taśmy dwustronnie przylepnej, odpornej na wysokie temperatury dołączonej do zestawu. Miejsce w którym będzie mocowany odstraszacz powinno być oczyszczone i odtłuszczone. Odstraszacz instalować za pomocą przewodów zasilających czerwony (+) czarny (-) bezpośrednio do biegunów akumulatora (zalecane).

Zasięg działania urządzenia do 2-3 m2.

Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeOpis
Urządzenie stosuje się wewnątrz pomieszczeń ( budynki mieszkalne , obiekty przemysłowe, zabudowania gospodarcze, domki letniskowe itp.). Urządzenie emituje modulowany sygnał akustyczny o zmiennej częstotliwości, odstraszając małe gryzonie np.: szczury, myszy oraz kuny i łasice. Gryzonie oraz kuny i łasice nie tolerują generowanych sygnałów, które są bardzo uciążliwe i nieprzyjemne dla ich ośrodka słuchu. Po kliku dniach (okres adaptacji) omijają miejsca w których znajduje się jest zamontowane urządzenie.
Charakterystyka urządzenia
Odstraszacz jest przystosowany tylko i wyłącznie do zasilania sieciowego 230V, odstraszacz posiada bardzo oszczędny układ zasilania , w trybie pracy 24H, zużywa miesięcznie tylko 0,8 kWh. 
 
Parametry produktu
Pobór energii: 0,9 W
Zużycie energii:(miesięcznie) – 0,8 kWh
Zasięg działania urządzenia do 70-100m2
Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.
Wymiary(w x sz x dł): 86 x 61 x 84 mm
Waga: 0,115 kg

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeUrządzenie odstrasza małe gryzonie (myszy, szczury, szczury kanalizacyjne, itp.) oraz kuny i łasice. Emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał o zmiennej częstotliwości (gryzonie oraz kuny i łasice nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego dźwięku i nie zamieszkują chronionego „dźwiękami” terenu). Ten model przeznaczony jest dla obszarów niezamieszkanych. Działanie urządzenia jest wskazywane przez zieloną lampkę LED.  

W zestawie znajduje się zasilacz

Zasięg działania urządzenia do 200 m2.

Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.

 

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeUrządzenie odstrasza małe gryzonie (myszy, szczury, szczury kanalizacyjne, itp.) oraz kuny i łasice. Emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał of zmiennej częstotliwości (gryzonie oraz kuny i łasice nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego dźwięku i nie zamieszkują chronionego „dźwiękami” terenu). Model OdH1 „cichy” emituje sygnały dźwiękowe niesłyszalne dla ucha ludzkiego dlatego ten model jest odpowiedni dla obszarów zamieszkałych. Dla obszarów niezamieszkanych przeznaczony jest model OdH1 „słyszalny” (dźwiękowy). 

 W zestawie znajdują się baterie R14

Zasięg działania urządzenia do 100 m2.

Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeUrządzenie odstrasza małe gryzonie (myszy, szczury, szczury kanalizacyjne, itp.) oraz kuny i łasice. Emituje przerywany ultradźwiękowy sygnał akustyczny o zmiennej częstotliwości (gryzonie oraz kuny i łasice nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego dźwięku i nie zamieszkują chronionego „dźwiękami” terenu). Model OdH1 „cichy” emituje sygnały dźwiękowe niesłyszalne dla ucha ludzkiego dlatego ten model jest odpowiedni dla obszarów zamieszkałych. Dla obszarów niezamieszkanych przeznaczony jest model OdH1 „słyszalny” (dźwiękowy).

 W zestawie znajdują się baterie R14

Zasięg działania urządzenia do 100 m2.

Temperatura pracy urządzenia: od -20C do+ 60C.

 

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni oraz kun i łasic na chronionym obszarzeElektroniczny- akustyczny odstraszacz kretów, nornic , myszy polnych, oraz innych pospolitych gryzoni. Urządzenie jest wodoszczelne, oraz  w pełni odporne na warunki pogodowe i wodę , dlatego też doskonale nadaje się do zastosowania w ogrodach, ogródkach, parkach leśnych, polach golfowych, oraz innych odkrytych powierzchniach gdzie występuje szkodliwa ingerencja szkodników w ekosytem gleby, traw, drzew, warzyw, owoców, Odstraszacz włożony w ziemię emituje dźwięk o zmiennej częstotliwości. Urządzenie w żaden sposób nie zagraża i nie wpływa ujemnie na ludzi, oraz zwierzęta domowe

Skuteczna powierzchnia działania do 400m2 pod ziemią!

Zasilanie: 6 szt. baterii typu R14 1,5V ; żywotność baterii do 6 miesięcy (brak baterii w zestawie)

Nie zakłóca pracy innych urządzeń elektronicznych

Zmienna częstotliwość wydawanego dźwięku

Temperatura pracy: -20°C do +50°C

Wymiary urządzenia: 185mm x 88mm x 31mm

Waga bez baterii : 0,45kg 

Stosowanie urządzenia pomaga zmniejszyć ryzyko występowania gryzoni na chronionym obszarze