Wielki finał Plaży Open 2015 w Gdańsku

10/08/2015

Na Stadionie Letnim PGE odbył się ostatni w tym roku turniej cyklu. Zwycięzcami Plaży Open w Gdańsku zostali Dominik Witczak z Łukaszem Kaczmarkiem oraz Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek.

W poniedziałek rozegrano sześć meczów turnieju kobiet. W półfinale do Magdaleny Szczytowicz i Karoliny Bednarek dołączyła Karolina Kirszenstein i Aleksandra Chyła. I to właśnie ta para po trzysetowym pojedynku awansowała do finału. Skład drugiego półfnału stworzyły Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek oraz Martyna Wardak i Aleksandra Theis. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły obecne reprezentantki Polski, które po dwóch turniejach przerwy ponownie zagrały razem. I podobnie, jak w pierwszych trzech rozgrywkach tegorocznego cyklu, to one okazały się najlepsze również w Gdańsku. Jednak zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, jak można się było spodziewać po pierwszym gładko przegranym secie. Kirszenstein i Chyła, które musiały przebrnąć eliminacje, by wystartować w turnieju głównym, podniosły się w drugiej partii i przegrały mecz dopiero w tie-break’u. Podium uzupełniły Aleksandra Theis oraz najlepsza zawodniczka całego cyklu – Martyna Wardak.

W turnieju mężczyzn również nie zabrakło niespodzianek. Marcin Ociepski i Kamil Radzikowski wyeliminowali w ćwierćfinale Adama Parceja i Mateusza Radojewskiego. W półfinale musieli jednak uznać wyższość zawodników, którzy otrzymali „dziką kartę” na turniej w Gdańsku. Stanisław Wawrzyńczyk i Piotr Ilewicz w decydującym pojedynku spotkali się z Dominikiem Witczakiem i Łukaszem Kaczmarkiem. I to właśnie ci drudzy powtórzyli swój wynik z Chorzowa i ponownie wygrali turniej cyklu Plaża Open. Brązowe medale wywalczyli Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz, którzy również otrzymali nagrodę MVP tegorocznej Plaży Open, ufundowaną przez SK bank.

Autor: Dominka Białas
Źródło: http://www.plazaopen.pl

Polecane produkty
Translate »